Вести
Бразилскиот селектор со нови амбиции
Дунга избриша 14 „мондијалци“
Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, славниот Карлос Дунга го објави списокот на репрезентативците за шампионатот на Јужна Америка што ќе се одржи од 11-ти јуни до 4-ти јули годинава во Чиле   повеќе ...
Челзи освои нова титула
Мурињо: Сер Алекс е недостижен
- Можам да освојам 13 шампионски титули во различни првенства бидејќи веќе имам осум, но да освојам 13 титули во Премиер лигата, колку што има Фергусон, е невозможна мисија, - вели Португалецот   повеќе ...
Џунејт Чакир ќе го суди финалето на Лигата на шампионите
Tурска свирка во Берлин
Турчинот Џунејт Чакир ќе го суди финалето во Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Реал Мадрид, а истиот судија на „мондијалот“ во Бразил го судеше полуфиналето Аргентина-Холандија   повеќе ...
Кавга Пеп Гвардиола - Милер Волфрат
Кога докторите „играат фудбал“ ...
Тренерот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола не е првиот тренер што се замерил со вечниот доктор на клупата на баварскиот гигант бидејќи историјата бележи расправии на клупскиот доктор Милер Волфарт и со претодниците на Пеп како Клинсман, Матеус, Трапатони ...   повеќе ...
Емотивна приказна на Уругваецот
Вљубениот Суарез – голгетер ...
Суарез вели дека со сопругата Софија Балби може да снимат љубовен филм, почнале да се забавуваат во 2002 година во Монтевидео, година подоцна таа се преселила во Барселона, а Суарез останал во Уругвај ...   повеќе ...
Фудбалот и парите
UEFA - Дедо мраз за македонскиот фудбал!!!
Првакот на Македонската фудбалска лига, кој ќе учествува во квалификациите за Лигата на шампионите, ќе инкасира најмалку 550.000 евра, додека екипите кои ќе учествуваат во квалификациите на Лига на Европа ќе добијат најмалку по 200.000 евра   повеќе ...

  Историја
  Жолти страници
  Жолто фото
  Времеплов

  Легенди
  Македонски пера на Мондијалите
  Сеќавање
  Афери

„СКОК“ на лице место

Марјан Огњановски (ген.секретар), Душко Кадиевски (претседател на РФМ), Наташа Терзовска (СКОК), Неделко Неделковски (стручен соработник), доделување награди во РФМ (декември 2002)

Ракометарката Мирјана Чупиќ од времето на Дневниот спортски весник „СКОК“ со Наташа Терзовска/ Екипата на „СКОК“ (септември 2001) Мијалче Дургутов со Мишел Платини на Беверли Хилс, Холивуд, за време на Светското фудбалско првенство САД – 1994 година Христо Стоичков во Скопје го прима признанието на „СКОК“ за „Најдобар спортист на Балканот во 1995 година“ Наташа Терзовска со популарниот „Кајзер“ – Франц Бекенбауер Ракометарката на Кометал ЃП, Андријана Будимир дава интервју за „СКОК“ На прес-конференција на Preleminary Draw за Светско фудбалско првенство Германија 2006, Мијалче Дургутов со Берти Фогтс, селектор на Шкотска, Франкфурт декември 2003 година

Димитар Ташев на финалето од  Лигата на шампионите Милан - Ливерпул (3-3 – 6-7) во Истанбул 2005 година Ракометарката Гордана Нацева ја прима наградата за „Најдобар спортист на Македонија“ од уредникот на „СКОК“, Благоја Георгиевски Ѓоко Хаџиевски, Мијалчо Дургутов и Миљан Миљаниќ во Ниш на натпреварот Раднички (Ниш) – Вардар, простување од фудбалот на Драган Стојковиќ-Пикси Мијалче Дургутов на стадионот „Вембли“ 1996 година со Енцо Беарцот, селектор на Италија со која стана светски фудбалски првак во 1982 година Мијалче Дургутов во Бостон покрај статуата на најславниот тренер и генерален менаџер на Бостон Селтикс, легендарниот инспиративен лидер Arnold “Red” Auerbach Наташа Терзовска со тренерот на Ливерпул, Рафа Бенитез на финалето на Лигата на шампионите Атина 2007 година Едисон Арантес до Насименто Пеле со Специјалниот известувач на „СКОК“, Мијалчо Дургутов на Final Draw EURO 1996 во Бирмингем, Англија Мијалче Дургутов разговара со Вујадин Бошков, тренер на Сампдорија, пред дуелот против Црвена звезда во Лигата на шампионите, Софија март 1992 година Главниот и одговорен уредник Наташа Терзовска со тренерот на Милан, Карло Анчелоти на финалето на Лигата на шампионите во Атина 2007 година Екипата на „СКОК“ со победникот на Охридскиот пливачки маратон Аргентинецот, Хулио Фернандез (1997) Специјалниот известувач на „СКОК“ од ЕУРО – 1996, Мијалчо Дургутов, со Хорхе Валдано, акредитиран новинар од Шпанија, подоцна спортски директор на Реал Мадрид
Насловни страници

СКОК број 1, 28-08-1991 СКОК број 3, 11-09-1991 СКОК број 5, 25-09-1991 СКОК број 8, 16-10-1991 СКОК број 18, 25-12-1991 СКОК број 24, 05-02-1992 СКОК број 30, 18-03-1992 СКОК број 39, 18-03-1992 СКОК број 49, 29-07-1992 СКОК број 50, 05-08-1992
СКОК број 53, 26-08-1992
СКОК број 59, 07-10-1992 СКОК број 69, 16-12-1992 – прва СКОК број 69, 16-12-1992 – втора СКОК број 80, 03-03-1992 СКОК број 82, 17-03-1993 СКОК број 86, 14-04-1993 СКОК број 89, 05-05-1993 СКОК број 90, 12-05-1993 СКОК број 97, 30-06-1993
СКОК број 113, 20-10-1993
СКОК број 113, 20-10-1993
СКОК број 115, 03-11-1993 СКОК број 122, 22-12-1993 СКОК број 125, 12-01-1994 СКОК број 132, 02-03-1994 СКОК број 135, 23-03-1994 СКОК број 137, 06-04-1994 СКОК број 142, 11-05-1994 СКОК број 150, 06-07-1994
СКОК број 165, 19-10-1994
СКОК број 166, 26-04-1994 СКОК број 169, 16-11-1994 СКОК број 174, 21-12-1994 СКОК број 187, 22-03-1995 СКОК број 191, 19-04-1995 СКОК број 192, 26-04-1995 СКОК број 193, 03-05-1995 СКОК број 196, 24-05-1995 СКОК број 198, 07-06-1995
СКОК број 200, 21-06-1995
СКОК број 205, 26-07-1995
СКОК број 206, 02-08-1995 СКОК број 213, 20-09-1995 СКОК број 214, 27-09-1995 СКОК број 216, 11-10-1995 СКОК број 223, 07-02-1996 СКОК број 226, 20-12-1995 СКОК број 235, 21-02-1996 СКОК број 237, 06-03-1996 СКОК број 239, 20-03-1996
СКОК број 245, 01-05-1996
СКОК број 250, 05-06-1996
СКОК број 251, 12-06-1996
СКОК број 255, 10-07-1996 СКОК број 256, 17-07-1996 СКОК број 257, 24-07-1996 СКОК број 258, 31-07-1996 СКОК број 259, 07-08-1996 СКОК број 265, 18-09-1996 СКОК број 268, 09-10-1996 СКОК број 273, 13-11-1996 СКОК број 275, 27-11-1996
СКОК број 276, 04-12-1996
СКОК број 277, 11-12-1996
СКОК број 294, 09-04-1997
СКОК број 297-298, 30-04-1997
СКОК број 300, 21-05-1997
СКОК број 307, 09-07-1997
СКОК број 308, 16-07-1997 СКОК број 310, 30-07-1997 СКОК број 311, 06-08-1997 СКОК број 319, 01-10-1997 СКОК број 325, 12-11-1997 СКОК број 329, 10-12-1997 СКОК број 332-333, 31-12-1997 СКОК број 336, 28-01-1997 СКОК број 341, 04-03-1998
СКОК број 342, 11-03-1998
СКОК број 350, 06-08-1998
СКОК број 353, 27-05-1998
СКОК број 359, 08-07-1998 СКОК број 362, 29-07-1998 СКОК број 366, 26-08-1998 СКОК 370, 23-09-1998 СКОК број 378, 18-11-1998 СКОК број 384-385, 06-01-1999 СКОК број 391, 17-02-1999 СКОК број 397, 31-03-1999 СКОК број 398, 07-04-1999
СКОК број 400, 21-04-1999
СКОК број 407, 09-06-1999
СКОК број 410, 30-06-1999 СКОК број 418, 25-08-1999 СКОК број 420, 08-09-1999 СКОК број 433, 03-12-2003 СКОК број 437, 31-12-2003 СКОК број 443, 18-02-2004
Cover story
Бразил 2014
Без метро и со штрајк – „мондијал“ ќе има!!!
Без метро и со штрајк – „мондијал“ ќе има!!!
повеќе ...
Бразил 2014
Без метро и со штрајк – „мондијал“ ќе има!!!
Без метро и со штрајк – „мондијал“ ќе има!!!
повеќе ...
Почнува Мондијалот 2014
Бразилска промоција во Јоханесбург
повеќе ...
Заврши Мондијалот 2010
Адио Африка ...!!!
повеќе ...
Финале: Холандија - Шпанија 0-1 (во продолжение)
Судијата Хауард Веб го пожолте финалето!!!
повеќе ...
За трето место: Уругвај - Германија 2-3
Јоаким Лев - селектор за антологија!
повеќе ...
Мијалче Дургутов од Јужна Африка 2010
„Black Label“ football!!!
повеќе ...
Полуфинале: Германија - Шпанија 0-1
Гол на Пујол - финале за Шпанија!
повеќе ...
Полуфинале: Уругвај - Аргентина 2-3
„Лалињата“ цветаа на море
повеќе ...
Претседателот на ФИФА со новинарите
Сеп Блатер: Нема големи и мали фудбалски земји!
повеќе ...
Карлос Алберто Переира и Франц Бекенбауер
Бекенбауер: Финале Холандија - Германија
повеќе ...
Прес на фудбалските икони
Хиеро и Гулит за мондијалското полуфинале
повеќе ...
Еден „мондијал“ привршува - друг доаѓа
„Brazil 2014 is calling“!
повеќе ...
Четвртфинале: Парагвај - Шпанија 0-1 (0-0)
Гол на Виља за полуфинале на Шпанија
повеќе ...
Четвртфинале: Аргентина - Германија 0-4 (0-1)
Демолирана „војската на Марадона“!!!
повеќе ...
Четвртфинале: Уругвај - Гана 1-1 (0-1), 4-2 пенали
Уругвај полуфиналист - Гана трагичар!
повеќе ...
Четвртфинале: Холандија - Бразил 2-1 (0-1)
Амбуш пораз на Бразил!!!
повеќе ...
AIPS и убавиците шутираа пенали
Аргентина - Гана, финале на мисици
повеќе ...
Заврши првиот круг на „мондијалот 2010“
Сите резултати и комплетни табели од осумте групи
повеќе ...
Фудбал - Светски првенства (1930 - 2006)
Нај, нај ... „мондијалско“ финале во 80-годишната историја
повеќе ...
Фудбал - квалификации за СП Јужна Африка 2010
Сите резултати, комплетни табели и репрезентации кои се пласираа на „мондијалот“
повеќе ...
Фудбал - Мондијал 2010 Јужна Африка
Квалификации за СП Ј.Африка 2010 - македонска репрезенатација
повеќе ...
Петта димензија
  Фудбал - Личности/настани
  Анчелоти (не) е Мурињо ...!!!???
Италијанскиот тренер Карло Анчелоти нема шанси да остане на клупата на „кралскиот клуб“, а тоа го покажува и клупската историја која на ниту еден тренер не му ја простила неуспешна сезона на Реал Мадрид
повеќе ...

Фудбал - Лига на шампиони
Алегри: Во Bерлин ќе играме да ја победиме Барселона!
Тешко е да се победи екипа како Барселона, посебно да се елиминира во игра со два натпревара, но финалето е нешто друго, ние имаме сила и моќ да стигнеме до пехарот и одиме во Берлин да победиме,- изјави тренерот на Јувентус, Алегри
повеќе ...
Фудбал - Лига на шампиони
„Стара кока – добра супа“!!!
Реал Мадрид требало да игра во финалето против Барселона оти Јувентус играл дефанзивен фудбал ...Да беше така немаше да има личности како Џиџи Буфон ...Жал ми е за стариот пријател Карло Анчелоти, уште повеќе за нашиот Ѓокица, а се радувам за Влатко Костов и штипска Брегалница ... Пишувајќи се потсеќа: Мијалче Дургутов
повеќе ...
Фудбал - Лига на шампиони
Кој ќе се бања со пиво во Берлин?
Кој од кој посилен, кој од кој нема страв, кој од кој (не)може да изгуби во полуфиналето: Баерн Минхен, Барселона, Јувентус и Реал Мадрид – што би рекле баба ми на времето: „Бирај аго, што ти е драго“!!! Пишувајќи се потсеќа: Мијалче Дургутов
повеќе ...
Фудбал - Личности/настани
Порто евро-бизнис шампион!!!
Од 2004 година кога со Жозе Мурињо ја освои Лигата на шампионите, па до денес, португалскиот тим има наплатено неверојатни 715 милиони евра на трансфери на своите фудбалери во други европски клубови
повеќе ...
 

Петта димензија
  Фудбал - Светски првенства
  100 години мондијал – во Уругвај и Аргентина!?
Првото Светско фудбалско првенство се одржа во Уругвај 1930 година, во 2030 година ќе биде јубилејот – 100 години од мондијалот – во ФИФА размислуваат организација по тој повод да им ја доверат заеднички на Уругвај и Аргентина кои играа на првото финале во Монтевидео
повеќе ...

Фудбал - Личности/настани
Идеален фудбалски тим на сите времиња ...
Арантес до Насименто Пеле, Армандо Диего Марадона, Јохан Кројф, Франц Бекенбауер, Зинадин Зидан ... се дел од големите фудбалски имиња кои влегоа во најдобриот состав на сите времиња според изборот на новинарите и читателите на англиските весници „Guardian“ и „Observer“
повеќе ...
 

Светско првенство - БРАЗИЛ 2014

Спонзори

 
Мундијалски дневник, заедно со СКОК во живо

Фудбал - Светско првенство

 
Фудбал - Европско првенство

 

Олимпијада

 
СКОК и социјалните мрежи

 

Дома
За нас
Маркетинг
Пријатели
Агенција за млади и спорт
Фотогалерија
Архива
Контакт
Фудбал
Ракомет
Кошарка
Формула 1
Тенис
НБА
Други
| Најава
2012,Скок - прв македонски спортски магазин. Сите права се задржани.